Salinátory
Další možností je úprava bazénové vody na bázi slané vody. Mírně slaná voda má přirozené antiseptické účinky, také napomáhá léčbě kožních nemocnění, jedinci citlivější na chlorovanou vodu se nemusejí obávat svědění pokožky nebo nepříjemných vyrážek. S použitím slané vody se vyhneme červeným očím, podrážděným sliznicím a scvrklé pokožce po koupání. Nespornou výhodou také je, že pro úpravu vody není potřeba používat současně chlorové tablety a jiné bazénové chemikálie. Takto upravovaná voda je bohatá na kyslík, měkčí a křišťálově čistá.
Úprava spočívá v nasolení bazénové vody a napojení speciálního zařízení na filtrační okruh (zařízení na sanitarizaci vody v bazénech), který na základě chemického rozkladu slané vody vytváří látky pro její desinfekci. Toto speciální zařízení se skládá z řídící jednotky a z průtokové elektrolytické samočisticí cely.
Bazénová voda je lehce slaná s koncentrací 4 g/l, což je devětkrát méne, než je mořská voda. Pro správný chod chlorátoru musí být pH udržováno mezi 7,2 a 7,4. Vyvážená voda (pH a alkalita) a efektivní filtrování přizpusobené objemu vody v bazénu jsou základní faktory pro dobrou kvalitu vody. Pokud je voda tvrdá, doporučuje se nastavit častější revers polarity u cely. Funkce přepíná polaritu automaticky a zvyšuje tak její účinnost.